Ankara’nın sanatseverlerini buluşturan Sevgi Sanat Galerisi, Türkiye’nin önde gelen sanatçılarından Cengiz Savaş’ın “Öte Yakanın Kadınları II” isimli sergisine ev sahipliği yapıyor. 14 Şubat ile 02 Mart 2024 tarihleri arasında gerçekleşecek olan sergi, sanatseverleri insanın derinliklerine yolculuğa çıkaracak. 1956 yılında Uşak’ın Eşme ilçesinde doğan Cengiz Savaş, uzun yıllardır sanat dünyasına yön veren bir isim olarak tanınıyor. Gazi Eğitim Enstitüsü Resim-İş Bölümü’nden mezun olduktan sonra öğretmenlik kariyerine başlayan Savaş, sanat anlayışını ve tekniğini geliştirmek adına yoğun bir çalışma temposu içerisinde ilerledi. Sergi, sanatçının karakteristik tarzını yansıtan ve “İnsan” temasını merkezine alan resimlerinden oluşuyor. Kadın figürlerinin merkezi rol oynadığı eserler, bedenin ruh üzerindeki egemenliğini inceliyor ve kadınların kişisel deneyimlerini yansıtıyor. Savaş’ın resimlerinde, Anadolu’nun zengin motifleri ve renk cümbüşüyle şekillenen kadın figürleri, izleyicilere derin bir duygusal deneyim sunuyor. Sanatçının eserlerinde, kadınların içsel sorgularını ve sisteme karşı olan isyanlarını görmek mümkün. Resimler, kadınların ruhsal durumunu ve toplumsal konumunu ele alırken, modernist bir üslupla ifade ediliyor. Cengiz Savaş’ın resimlerindeki figürler, ruhsal ve fiziksel deformasyonlarla kendilerini ifade ederken, izleyicilere derinlemesine bir düşünce provokasyonu sunuyor. “Öte Yakanın Kadınları II” sergisi, sanatseverlere insanın iç dünyasına yolculuk yapma fırsatı sunarken, aynı zamanda sanatçının kariyerindeki önemli bir dönemi temsil ediyor. Sevgi Sanat Galerisi, Cengiz Savaş’ın eserlerini sanatseverlerle buluşturarak sanatın evrensel dilini ve gücünü vurguluyor.
Related Posts
Cumhurbaşkanı Erdoğan, KKTC Cumhurbaşkanı Tatar ile görüştü
(ANKARA) – Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kıbrıs Barış Harekatı’nın 50’nci yıl dönümü dolayısıyla gittiği Lefkoşa’da, KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar ile bir araya geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Lefkoşa’da KKTC Cumhurbaşkanı Tatar ile görüştü …
Türkiye’nin yüzde 52,7’si mutlu
Geçen yıla ait kritik bir istatistik paylaşıma sunuldu. Türkiye’de 2022 yılında hayatından memnun olanların sayısı yüzde 49,7 iken 2023 yılında 3,0 puan artarak yüzde 52,7 oldu.
RESİMLİ, YENİ CUMA MESAJLARI 2024! Ayetli, anlamlı ve kısa Cuma sözleri neler?
Resimli Cuma mesajları! Cuma sözleri, peygamberlerin sözlerini ve ayet ve hadisleri sözlü, yazılı ve sosyal medyada paylaşırlar. Bizde sizler için bu güzel gün için yazılmış ve söylenmiş en güzel sözleri araştırdık ve derledik. En anlamlı Cuma …