“Aykırı başkan” İYİ Parti’den aday

Murat Sökdü

Kamuoyunda sıra dışı çıkışlarıyla “Aykırı Başkan” olarak bilinen ve MHP Lideri Devlet Bahçeli’ye rest çekerek MHP’den ayrılan Behçet Saatcı İYİ Partiden Fethiye Belediye Başkanı adayı oluyor.

Muğla Fethiye’de 1999 ve 2019 Yılları arasında 4 dönem (20) yıl üst üste belediye başkanlığı yapan Saatcı, 2013 yılında Belediye Başkanlığı koltuğundayken tek dil vurgusu yapmak üzere Kürtçe ve Türkçe afişlerle Fethiye’nin dört bir yanını donatmış ve “Tek Millet, Tek Vatan, Tek Dil, Tek Bayrak, Tek Devlet!” ifadelerine yer vermişti. Bunun üzerine MHP Lideri Devlet Bahçeli ihraç süreci başlatmış ancak Behçet Saatcı ihracı beklemeden MHP’den istifa etmişti.

CHE GUEVARA AYRINTISI

Behçet Saatcı bir açılışta ise ” Fethiyeye komünizmi getirdik” diyerek büyük devrimci Che Guevara’nın sevdiği bir sözünün olduğunu belirterek, “Yağmur komünisttir, rüzgar kapitalisttir” sözleriyle açılış gerçekleştirmiş ve bu sözler geniş kesimlerde büyük yankı uyandırmıştı.

1999 – 2019 arasında Fethiye Belediye Başkanlığı yapan ardından 2019 yerel seçimlerinde Muğla Büyükşehir Belediyesi Bağımsız Başkan Adayı olan Saatcı, 2023 genel seçimlerinde de İyi Parti’den milletvekili adayı olmuştu.

Bugüne kadar MHP, Demokrat Parti, İyi Parti ve bağımsız olarak siyaset yapan Saatcı, İyi Parti’nin Fethiye Belediye Başkan Adayı olarak yeniden seçime girecek. Behçet Saatcı perşembe günü İYİ Parti binasında adaylığını açıklayacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x